Nepomnyashchiy Dzyuba joriy mavsumni yaxshi o‘tkazadi
Mashhur murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy «Akron» jamoasining hujumchisi Artyom Dzyuba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nepomnyashchiy tajribali futbolchidan joriy mavsumda kuchli pasayish bo‘lishini kutmaydi. Unga ko‘ra, Artyom jismoniy holati kuchli futbolchi bo‘lib, uning shaklini yosh futbolchilar ham havas qilishi mumkin.
Futboldan charchash ehtimoli haqida so‘ralganda, agar hozirgacha charchamagan bo‘lsa, endi deyarli mumkin emas, dedi murabbiy. Eslatib o‘tamiz, yoz boshida Artyom Dzyuba «Akron» bilan shartnomasini yana bir mavsumga uzaytirgan.
Hujumchi avgust oyida 37 yoshga to‘ladi. Dzyuba joriy jamoaga o‘tgan yilning sentabr oyida qo‘shilgan.
Shu vaqt ichida u 24 ta o‘yinda maydonga tushib, o‘z hisobiga o‘n ta gol va yetti ta samarali uzatmani yozdirgan. Uning tajribasi va o‘yindagi samaradorligi jamoaga katta yordam bermoqda.
Futbolchi o‘zining barqaror o‘yinlari bilan muxlislar e’tiborini qozongan. Jamoa uchun muhim futbolchilardan biri hisoblanadi.

Непомнящий Дзюба проводит текущий сезон хорошо
Известный тренер Валерий Непомнящий высказался о нападающем команды «Акрон» Артеме Дзюбе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Непомнящий не ожидает сильного падения от опытного футболиста в текущем сезоне. По его словам, Артем в хорошей физической форме, и его уровень может вызывать зависть у молодых футболистов.
На вопрос о вероятности усталости от футбола, тренер сказал, что если до сих пор он не устал, то теперь это практически невозможно. Напоминаем, что в начале лета Артем Дзюба продлил контракт с «Акроном» еще на один сезон.
Нападающему в августе исполнится 37 лет. Дзюба присоединился к текущей команде в сентябре прошлого года.
За это время он сыграл в 24 матчах, забил десять голов и сделал семь результативных передач. Его опыт и эффективность в игре значительно помогают команде.
Футболист привлек внимание болельщиков своими стабильными выступлениями. Он является одним из ключевых игроков для команды.