Mareska: Chelsi jamoasi asl kuchini ko‘rsatdi
«Chelsi» jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareska klubdagi birinchi faoliyati yilini yakunladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Italiyadan bo‘lib, o‘tgan yozda Maurisio Pochettino o‘rniga ishga kirishgan edi. Mareska so‘zlariga ko‘ra, eng katta yutuq shundaki, bir yil oldin «Chelsi» haqida gapirganda ko‘pchilik faqat loyihalar, katta tarkib va transferlarga sarflangan mablag‘lar haqida fikr bildirardi.
Hozir esa klub haqida faqat jamoa, o‘yin va g‘alabalar haqida so‘z boradi. Bu murabbiy uchun eng muhim natija hisoblanadi.
Yakshanba kuni «Chelsi» jahon klub chempionatining finalida «PSJ» jamoasi bilan o‘ynaydi. Ushbu o‘yin klub uchun yangi yutuq va tajriba manbai bo‘lishi kutilmoqda.
Mareska jamoani birlashtirish va muvaffaqiyatga erishish yo‘lida katta ish olib bormoqda. Klub va murabbiy o‘rtasidagi hamkorlik kelajakda ham samarali bo‘lishiga ishonch bildirilyapti.

Mareska: команда Челси продемонстрировала свою истинную силу
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска завершил свой первый год работы в клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он из Италии и начал работать в прошлом летом, заменив Маурисио Почеттино. По словам Марески, самым большим достижением является то, что год назад, когда говорили о «Челси», большинство обсуждали только проекты, большой состав и затраты на трансферы.
Теперь же речь идет только о команде, игре и победах. Это считается самым важным результатом для тренера.
В воскресенье «Челси» сыграет в финале клубного чемпионата мира с командой «ПСЖ». Ожидается, что эта игра станет новым достижением и источником опыта для клуба.
Мareska проводит большую работу по объединению команды и достижению успеха. Ожидается, что сотрудничество между клубом и тренером будет эффективным и в будущем.