Liverpool jamoasining qanot hujumchisi Luis Dias Bavariya klubining asosiy transfer maqsadlaridan biri bo‘lib qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli futbolchi munosib taklif tushsa, Myunxenga ko‘chib o‘tishga tayyor. Hozircha klublar o‘rtasida rasmiy muzokaralar olib borilmayapti.
Shunga qaramay, jurnalist Florian Plettenbergning xabar berishicha, Bavariya klubi kolumbiyalik o‘yinchiga 2029 yoki 2030 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma taklif qilishni rejalashtirmoqda. Liverpool esa futbolchi uchun 70-80 million yevro miqdorida tovon puli talab qilmoqda.
Luis Diasga Barcelona klubi ham qiziqish bildirgan, shuningdek Saudiya Arabistoni chempionatidan vakillar ham uning xaridiga e’tibor qaratmoqda. Transfermarkt mutaxassislarining bahosiga ko‘ra, 2022 yil boshidan buyon Liverpool safida o‘ynayotgan qanot hujumchisining bozor qiymati taxminan 70 million yevroni tashkil etadi.
Futbolchining kelajagi va transferi bo‘yicha qarorlar yaqin vaqt ichida aniqroq bo‘lishi kutilmoqda.

Бавария предлагает Луису Диасу долгосрочный контракт
Крылатый нападающий Ливерпуля Луис Диас остается одной из основных трансферных целей клуба Бавария. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний футболист готов перейти в Мюнхен, если поступит достойное предложение. На данный момент официальные переговоры между клубами не ведутся.
Тем не менее, журналист Флориан Плеттенберг сообщает, что клуб Бавария планирует предложить колумбийскому игроку контракт, рассчитанный до 2029 или 2030 года. Ливерпуль же требует компенсацию в размере 70-80 миллионов евро за футболиста.
На Луиса Диаса также проявляет интерес клуб Барселона, а представители чемпионата Саудовской Аравии также обращают внимание на его покупку. По оценкам специалистов Transfermarkt, с начала 2022 года, когда он начал играть за Ливерпуль, рыночная стоимость крылатого нападающего составляет примерно 70 миллионов евро.
Ожидается, что решения по будущему футболиста и его трансферу станут более ясными в ближайшее время.