Deku Reshfordning “Barselona”ga o'tishiga qarshi chiqdi
Manchester Yunayted futbolchisi Markus Reshford klubning transfer maqsadlaridan biri sifatida qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda murabbiy Hans-Diter Flik va klub prezidenti Joan Laporta uning agenti bilan uchrashib, ingliz qanot futbolchisini sotib olish imkoniyatlarini muhokama qilishdi. Jurnalist Xavi Migelning ma’lumotiga ko‘ra, sport direktori Deku 27 yoshli futbolchini taklif qilish g‘oyasini qo‘llamayapti.
Barcelona sport rahbariyatida hujum qanoti uchun nomzod borasida fikrlar farq qilmoqda. Hozirda "ko‘k-burgundiyaliklar" asosan futbolchilarni sotish jarayoniga e’tibor qaratmoqda.
Transfermarkt saytidagi baholarga ko‘ra, Markus Reshfordning bozor qiymati 50 million yevro atrofida baholanmoqda. Klubning kelgusidagi rejalariga qarab, uning transferi bo‘yicha qarorlar qabul qilinadi.
Hozircha bu masala hali yakunlanmagan va futbolchi klub uchun muhim transfer maqsadlaridan biri hisoblanadi.

Деку Рашфорда против перехода в "Барселону"
Футболист Манчестер Юнайтед Маркус Рэшфорд остается одной из трансферных целей клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно тренер Ханс-Дитер Флик и президент клуба Жоан Лапорта встретились с его агентом, чтобы обсудить возможности покупки английского крайнего нападающего. По информации журналиста Хави Мигела, спортивный директор Деку не поддерживает идею предложения 27-летнего футболиста.
В спортивном руководстве Барселоны мнения по поводу кандидата на позицию крайнего нападающего расходятся. В настоящее время «сине-гранатовые» в основном сосредоточены на процессе продажи игроков.
Согласно оценкам на сайте Transfermarkt, рыночная стоимость Маркуса Рэшфорда оценивается примерно в 50 миллионов евро. В зависимости от будущих планов клуба будут приниматься решения по его трансферу.