Mansilya Orenburg jamoasiga minnatdorligini bildirdi
Brian Mansilya, «Ahmat» jamoasining yangi futbolchisi, o‘zining «Orenburg» klubida o‘ynagan davri haqidagi xotiralari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik hujumchi 2022 yildan 2025 yilga qadar ushbu klub safida maydonga tushgan. Mansilya ushbu jamoaga ko‘p narsalar uchun minnatdorligini bildirdi va unga juda bog‘langanini ta’kidladi.
Unga jamoa a’zolari doimo yaxshi munosabatda bo‘lgan. Futbolchi o‘tgan davrlarni sog‘inib eslashini aytgan, ammo «Ahmat»ga o‘tishda o‘zining keyingi bosqichga o‘tishi zarurligini bilganini qayd etdi.
O‘tgan mavsumda Mansilya barcha klub musobaqalarida jami 30 o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma berdi. Uning bozor qiymati taxminan 1,8 million yevroni tashkil etadi.

Мансилья выразил благодарность команде Оренбурга
Брайан Мансилья, новый футболист команды «Ахмат», поделился воспоминаниями о своем времени в клубе «Оренбург». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский нападающий выступал за этот клуб с 2022 по 2025 год. Мансилья выразил благодарность этой команде за многое и отметил, что он очень к ней привязан.
Члены команды всегда хорошо к нему относились. Футболист сказал, что будет скучать по прошлым временам, но отметил, что понимает необходимость перехода на следующий этап, переходя в «Ахмат».
В прошлом сезоне Мансилья сыграл в 30 матчах во всех клубных соревнованиях, забил 5 голов и сделал 4 результативные передачи. Его рыночная стоимость составляет примерно 1,8 миллиона евро.