Ikki yillik tanaffusdan so‘ng hujumchi yarim himoyachi Alehandro Gomes yana maydonga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U argentinalik futbolchi bo‘lib, ilgari Bergamodagi Atalanta klubida o‘ynagan. Gomes yaqinda Padova klubi bilan ikki yillik shartnoma imzoladi, uning muddati 2027 yil iyun oyigacha mo‘ljallangan.
Bu haqda klub matbuot xizmati ma’lum qildi. Alehandro Gomes o‘z faoliyati davomida Argentina terma jamoasi safida ham o‘ynagan va 2022 yilda Qatarda bo‘lib o‘tgan Jahon chempionatida g‘olib bo‘lgan.
Bundan tashqari, u 2013 yilda Xarkovning Metallist klubida ham o‘ynagan. Yaqinda esa Ispaniyaning Sevillya va Italiya klubidan bo‘lgan Monza jamoalarida 2023/2024 mavsumida maydonga tushgan.

Алехандро Гомес вернулся в Падову, подписал контракт
После двухлетнего перерыва нападающий полузащитник Алехандро Гомес снова вернулся на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он аргентинский футболист, который ранее играл в клубе «Аталанта» в Бергамо. Гомес недавно подписал двухлетний контракт с клубом «Падова», срок действия которого рассчитан до июня 2027 года.
Об этом сообщила пресс-служба клуба. Алехандро Гомес также играл за сборную Аргентины и стал победителем Чемпионата мира, который прошел в Катаре в 2022 году.
Кроме того, он также играл в клубе «Металлист» из Харькова в 2013 году. В последнее время он выходил на поле в командах «Севилья» из Испании и «Монца» из Италии в сезоне 2023/2024.