Madridning "Real" jamoasining sobiq futbolchisi Toni Kroos yarim himoyachi Arda Gyuler haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli turk futbolchisi Carlo Anchelotti boshqaruvida kamdan-kam asosiy tarkibda maydonga tushgan bo‘lsa-da, yangi murabbiy Xabi Alonso qo‘l ostida Jahon klublari chempionatida o‘zini yorqin namoyon qildi. Kroosning so‘zlariga ko‘ra, Arda o‘yinga o‘ziga xos rang-baranglik olib kiradi.
Texnik jihatdan u o‘tgan mavsumda ham tayyor edi, ammo jismoniy holati hozir yanada yaxshilangan. Agar jamoada "o‘n raqam" pozitsiyasida o‘ynay oladigan futbolchi bo‘lsa, uning yakkakurashlarda mag‘lub bo‘lishini ko‘z yumish mumkin.
Muhimi, uning roli aniq belgilangan bo‘lishi va himoyada jamoaga yordam berishi zarur. Madridliklar Jahon klublari chempionatida yarim finalda "PSJ"ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘lib, musobaqani yakunlashdi.

Кроос: Гюлер в Реале находит свою новую роль
Бывший футболист мадридского "Реала" Тони Кроос высказался о полузащитнике Арде Гюлере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний турецкий футболист, хоть и редко выходил в основном составе под руководством Карло Анчелотти, ярко проявил себя на чемпионате мира клубов под руководством нового тренера Хаби Алонсо. По словам Крооса, Арда привносит в игру свою уникальную яркость.
С технической точки зрения он был готов и в прошлом сезоне, но его физическое состояние сейчас значительно улучшилось. Если в команде есть футболист, способный играть на позиции "десятки", можно закрыть глаза на его поражения в единоборствах.
Важно, чтобы его роль была четко определена и он помогал команде в защите. Мадридцы завершили соревнование, проиграв в полуфинале чемпионата мира клубов "ПСЖ" со счетом 0:4.