Kechinov: Spartakning eng yaxshi tarkibini ko‘ramiz
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Valeriy Kechinov Moskva “Spartak”i bilan Subotitsaning “Spartak”i o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan do‘stlik uchrashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, kim qanday holatda va qaysi shaklda ekanini o‘yinlar ko‘rsatadi, ammo yaqinlashib kelayotgan o‘yinda yangi mavsumga oid dastlabki ko‘rinishlarni ko‘rish mumkin bo‘ladi. Shuningdek, bu o‘yin chempionat boshlanishiga eng maqbul tarkibni aniqlashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi, dedi Kechinov “RB Sport” nashriga bergan intervyusida.
11 iyul kuni “Spartak” do‘stlik uchrashuvida “Rodina” jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. “Qizil-oq” jamoasi tarkibida ko‘plab yosh futbolchilar maydonga tushdi, gollarni Daniil Zorin va Xesus Medina kiritdi.
Rossiya va Serbiya “Spartak”lari o‘rtasidagi uchrashuv 13 iyulda bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yin yangi mavsumga tayyorgarlik sifatida katta ahamiyat kasb etadi.
Jamoalar o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘radi va murabbiylar tarkibni shakllantirishda muhim xulosalar chiqaradi. Shuning uchun ushbu do‘stlik uchrashuvi muxlislar uchun ham qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Кечинов: Мы увидим лучший состав Спартака
Бывший футболист сборной России Валерий Кечинов высказал свое мнение о товарищеском матче между московским «Спартаком» и «Спартаком» из Суботицы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игры покажут, в каком состоянии и в какой форме находятся команды, однако в предстоящем матче можно будет увидеть первые образы нового сезона. Также эта игра будет иметь важное значение для определения оптимального состава перед началом чемпионата, сказал Кечинов в интервью изданию «RB Sport».
11 июля «Спартак» одержал победу над командой «Родина» со счетом 2:1 в товарищеском матче. В составе «красно-белых» на поле вышло много молодых футболистов, голы забили Даниил Зорин и Хесус Медина.
Матч между российским и сербским «Спартаком» состоится 13 июля. Эта игра имеет большое значение как подготовка к новому сезону.
Команды испытают свои возможности, а тренеры сделают важные выводы при формировании состава. Поэтому этот товарищеский матч ожидается интересным и для болельщиков.