Mostovoy PSGni Klub Jahon Chempionati favoriti deb bildirdi
Sobiq "Selta" jamoasi futbolchisi Aleksandr Mostovoy 2025 yilgi Klub Jahon Chempionati final o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, u Chempionlar Ligasi g‘olibi "PSJ" jamoasining hozirgi holatini to‘liq tushunmayapti, chunki ular keyingi bosqichlarda ham raqiblarini aniq mag‘lub etmoqda. Mostovoy "PSJ" jamoasi "Real"ga qarshi to‘rtta gol urgach, ular finalning asosiy favoritlari ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, u "Chelsi" jamoasining yangi tarkibi va yangi futbolchilari bilan ham yaxshi taassurot qoldirganini qayd etdi. Klub Jahon Chempionati final o‘yini 13 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. Ushbu final o‘yini futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jahon futbolining eng kuchli klublari o‘zaro kuch sinashadi.

Мостовой назвал ПСЖ фаворитом клубного чемпионата мира
Бывший футболист "Сельты" Александр Мостовой высказал мнение о финальном матче клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, он не совсем понимает текущее состояние команды "ПСЖ", победителя Лиги чемпионов, так как они продолжают уверенно побеждать своих соперников на следующих этапах. Мостовой отметил, что команда "ПСЖ" является основным фаворитом финала, так как забила четыре гола "Реалу".
Он также отметил, что новая команда "Челси" и новые футболисты произвели хорошее впечатление. Финал клубного чемпионата мира пройдет 13 июля.
Матч начнется в 22:00 по московскому времени. Этот финал вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и самые сильные клубы мира будут соревноваться друг с другом.