Rute Kardozu, Liverpool futbolchisi Diogu Jota bilan sodir bo‘lgan yo‘l-transport hodisasida halok bo‘lgan erining rafiqasi, Enfild stadioniga kelib, turmush o‘rtog‘ining xotirasini hurmat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Goal portali xabariga ko‘ra, Kardozu bolalarini quchib, Jota va uning ukasi uchun stadionga olib kelingan gullar, sharf va boshqa esdalik narsalarga boqdi. Rute bilan birga Liverpool jamoasi futbolchilari ham bo‘lib, ular gullar qo‘ydi.
Yakshanba kuni Liverpool Preston Nort End jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Ushbu uchrashuvda Diogu Jota va Andre Silva xotirasiga bag‘ishlangan motam tadbirlari bo‘lib o‘tadi.
Diogu Jota va Andre Silva aka-uka 3 iyul kuni Ispaniyada sodir bo‘lgan avtohalokatda vafot etishdi. Avtomobil yo‘ldan chiqib, yongan.
Halokat sababi sifatida shinalardan birining yorilishi taxmin qilinmoqda. Bu voqea futbol olamida katta qayg‘u va ta’sir qoldirdi.

Руте Кардозу в Энфилде вспомнила о Джоте
Руте Кардозу, жена футболиста Ливерпуля Диогу Джоты, который погиб в дорожно-транспортном происшествии, пришла на стадион Энфилд, чтобы почтить память своего мужа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации портала Goal, Кардозу обняла своих детей и посмотрела на цветы, шарфы и другие памятные вещи, которые были принесены на стадион для Джоты и его брата. Вместе с Руте на стадионе были и футболисты команды Ливерпуль, которые также положили цветы.
В воскресенье Ливерпуль проведет матч против команды Престон Норт Энд. На этой встрече состоятся траурные мероприятия в память о Диогу Джоте и Андре Силве.
Диогу Джота и Андре Силва, братья, погибли 3 июля в результате автокатастрофы, произошедшей в Испании. Автомобиль выехал с дороги и загорелся.
Предполагается, что причиной катастрофы стало повреждение одной из шин. Это событие вызвало большую скорбь и влияние в мире футбола.