Sobiq poytaxt “Spartak” futbolchisi Dmitriy Parfenov Moskva “Torpedo” jamoasining diskvalifikatsiyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa Rossiya Premyer Ligasi (RPL)dan chetlatilib, hakamlarni sotib olishga urinish uchun jarimaga tortilgan. Parfenovning so‘zlariga ko‘ra, “Torpedo” futbolchilari aybdor emas.
Bu ishda javobgarlikni boshqalar o‘z zimmasiga olishi lozim. U futbolchilarni jazolash noto‘g‘ri, chunki u sudya yoki prokuror emas.
“Menga ma’lum bo‘lganidek, futbolchilar bu holatda aybdor emaslar. Kimni jazolash kerakligini bilmayman”, dedi Parfenov.
“Torpedo” o‘rniga RPLda “Orenburg” jamoasi ishtirok etadi. O‘tgan yili ular Rossiya chempionatida oxiridan ikkinchi, 15-o‘rinni egallashgan edi.
Endilikda “Orenburg” PARI ligasi musobaqalarida qatnashish imkoniga ega bo‘ladi. Bu o‘zgarishlar Rossiya futbol ligasida muhim ahamiyatga ega.

Парфенов: Футболисты Торпедо не виноваты, нужно ответить
Бывший игрок московского "Спартака" Дмитрий Парфенов высказал свое мнение о дисквалификации команды "Торпедо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда была исключена из Российской Премьер-Лиги (РПЛ) и оштрафована за попытку подкупа судей. По словам Парфенова, футболисты "Торпедо" не виноваты.
Ответственность за это должны взять на себя другие. Наказывать футболистов неправильно, так как он не судья и не прокурор.
“Насколько мне известно, футболисты в этой ситуации не виноваты. Не знаю, кого нужно наказывать”, - сказал Парфенов.
Вместо "Торпедо" в РПЛ будет участвовать команда "Оренбург". В прошлом году они заняли предпоследнее, 15-е место в чемпионате России.
Теперь "Оренбург" получит возможность участвовать в турнирах PARI лиги. Эти изменения имеют важное значение для российского футбольного лиги.