Parfenov: Ural Premer-ligaga qaytishi kerak edi
Sobiq «Ural» jamoasi bosh murabbiyi Dmitriy Parfenov Yekaterinburg klubining «Torpedo» o‘rniga Rossiya Premer-ligasiga qaytmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ural jamoasi o‘z o‘rnini qaytarishga loyiq edi, dedi Parfenov. Shu bilan birga, «Pari NN» jamoasi saralash o‘yinlarida mag‘lub bo‘lishiga qaramay, Premer-ligada qolgan.
Parfenovning so‘zlariga ko‘ra, nima uchun «Ural» esa ligada qolmaganini tushunmaydi. «Orenburg» jamoasining qaytishi esa adolatli yoki adolatsiz ekanligi haqida esa gapirishni istamaydi.
Eslatib o‘tamiz, yaqinda «Torpedo» jamoasi o‘tgan mavsumdagi o‘yinlarga ta’sir o‘tkazishga uringanligi sababli rasmiy ravishda Premer-ligadan chiqarildi. Avtomobil zavodi jamoasining o‘rnini esa «Orenburg» egalladi.
Janubiy Ural klubi esa o‘tgan mavsum sport mezonlari bo‘yicha ligadan tushib ketgan edi. Bu holat Rossiya Premer-ligasidagi jamoalarning o‘zaro o‘yinlarining adolatli bo‘lishi va sport printsiplariga rioya qilinishi muhimligini yana bir bor ko‘rsatdi.

Парфенов: Урал должен был вернуться в Премьер-лигу
Бывший главный тренер команды «Урал» Дмитрий Парфенов высказал мнение о том, что клуб из Екатеринбурга не должен был возвращаться в Российскую Премьер-Лигу вместо «Торпедо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Урал» заслуживала вернуть свое место, сказал Парфенов. В то же время команда «Пари НН», несмотря на поражение в квалификационных играх, осталась в Премьер-Лиге.
По словам Парфенова, он не понимает, почему «Урал» не остался в лиге. Он не хочет говорить о том, было ли возвращение команды «Оренбург» справедливым или несправедливым.
Напомним, что недавно команда «Торпедо» была официально исключена из Премьер-Лиги за попытку повлиять на игры прошлого сезона. Место автозаводской команды занял «Оренбург».
Южный Урал в прошлом сезоне вылетел из лиги по спортивным критериям. Эта ситуация еще раз показала важность честности взаимных игр команд в Российской Премьер-Лиге и соблюдения спортивных принципов.