RPL reglementida Orenburg ro‘yxatidagi noaniqlik izohi
Rossiya Premyer Ligasi rasmiy saytida yangi mavsum reglementi e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Saytning bosh sahifasida reglement 9 iyul kuni tasdiqlangani ko‘rsatilgan. Shu bilan birga, reglementda chempionatning 16-chi ishtirokchisi sifatida “Orenburg” jamoasi qayd etilgan.
Biroq “Orenburg” jamoasi Rossiya Premyer Ligasi tarkibiga faqat 11 iyul kuni kiritildi. Bu “Torpedo” jamoasining kelishilgan o‘yinlar tashkil qilishga urinishlari sababli musobaqadan chiqarilgandan keyingi kun edi.
RPL mas’ullari vaziyatni texnik xatolik bilan izohlashdi. Bosh sahifada 11 iyuldagi o‘zgartirishlar reglementga kiritilgani ko‘rsatilmagan.
Rossiya chempionati 18 iyul kuni start oladi. Shunday qilib, yangi mavsumdagi ishtirokchilar ro‘yxati oxirgi o‘zgartirishlar asosida shakllantirilgan.

В регламенте RPL пояснение неопределенности в списке Оренбурга
На официальном сайте Российской Премьер-Лиги был опубликован регламент нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На главной странице сайта указано, что регламент был утвержден 9 июля. При этом в регламенте команда "Оренбург" указана в качестве 16-го участника чемпионата.
Однако команда "Оренбург" была включена в состав Российской Премьер-Лиги только 11 июля. Это был день после того, как команда "Торпедо" была исключена из соревнований из-за попыток организации договорных матчей.
Ответственные лица РПЛ объяснили ситуацию технической ошибкой. На главной странице не указано, что изменения от 11 июля были внесены в регламент.
Российский чемпионат стартует 18 июля. Таким образом, список участников нового сезона сформирован на основе последних изменений.