Rossiya terma jamoasi va poytaxtning Lokomotiv jamoasi sobiq hujumchisi Dmitriy Sychyov hozirgi mavsum oldi davriga o‘z bahosini berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U buni eng salbiy mavsum oldi davri deb atadi. Sychyovning so‘zlariga ko‘ra, umid qilamizki, bugundan boshlab bu sahifani yopib, futbol haqida ijobiy va umidli ohanglarda gaplashamiz.
So‘nggi paytlarda Rossiya futbolida yuzaga kelgan eng katta voqealar qatorida Ximki va Chernomorets jamoalarining litsenziyalashdagi muammolari, poytaxtning Torpedo jamoasining Rossiya Premer Ligasi ishtirokchilaridan chiqarilib, uning o‘rniga Orenburg jamoasining qo‘yilishi, Krylya Sovetovning qarzlari, Sochi jamoasi o‘yinchisi Vladimir Pisarvskiyga oid garovlar bilan bog‘liq mojaro hamda Fyodor Smolovning Kofemaniya restorani ichida yuz bergan janjali keltiriladi. Mavsumlar orasidagi tanaffus bugun tugamoqda.
Moskva vaqti bilan soat 18:00da OLIMPBET Rossiya Superkubogi uchun Krasnodar va CSKA jamoalari o‘rtasida o‘yin boshlanadi. Shundan so‘ng, 18 iyuldan yangi RPL mavsumi boshlanadi.

Сычёв: Сейчас самый негативный период перед нынешним сезоном
Бывший нападающий сборной России и московского Локомотива Дмитрий Сычёв оценил предсезонный период текущего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал это самым негативным предсезонным периодом. По словам Сычёва, надеемся, что с сегодняшнего дня мы закроем эту страницу и будем говорить о футболе в позитивном и обнадеживающем ключе.
К числу крупнейших событий, произошедших в российском футболе в последнее время, относятся проблемы с лицензированием команд Химки и Черноморец, исключение московского Торпедо из участников Российской Премьер-Лиги с последующим включением команды Оренбург, долги Крыльев Советов, скандал, связанный с ставками на игрока команды Сочи Владимира Писарвского, а также конфликт Фёдора Смолова в ресторане Кофемания. Перерыв между сезонами заканчивается сегодня.
В 18:00 по московскому времени начнётся игра между Краснодаром и ЦСКА за Суперкубок России от OLIMPBET. После этого, 18 июля, начнётся новый сезон РПЛ.