Radimov: Torpedo hakam sotgani uchun jazolanishi kerak
Mashhur sobiq futbolchi Vladislav Radimov «Torpedo» klubining hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Moskva klubi bahorda o‘tkazilgan kelishilgan o‘yinlar urinishlari sababli Rossiya chempionatining oliy ligasidan chetlashtirilgan. Keyingi mavsumda «Torpedo» PARI ligasida ishtirok etadi.
Radimov «Torpedo»ga nisbatan yuzaga kelgan mojaro sababli klubni Rossiya futbolining ikkinchi darajali ligasida qoldirishni tushunmayapti. Unga ko‘ra, klub hakamlarni sotib olish va boshqa noqonuniy ishlarni amalga oshirgani uchun FN Liga hamda yuqori ligada ularning o‘rnini saqlab qolish to‘g‘ri emas.
Radimovning so‘zlariga ko‘ra, muxlislar va futbolchilar aybsiz, ammo bir necha kishilarning noto‘g‘ri harakatlari butun jamoaga zarar yetkazmoqda. Shuningdek, eslatib o‘tamiz, «Torpedo»ning Rossiya chempionatining oliy ligasidagi o‘rnini «Orenburg» jamoasi egalladi.
«Orenburg» bahorda sport mezonlari asosida ligadan tushib ketgan edi. Bu voqea Rossiya futbolidagi hal qiluvchi qarorlardan biri sifatida ko‘rilmoqda.

Радимов: Торпедо судья купил, поэтому должен быть наказан
Знаменитый бывший футболист Владислав Радимов высказал свое мнение о текущем состоянии клуба «Торпедо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, московский клуб был исключен из высшей лиги чемпионата России из-за попыток договорных матчей, проведенных весной. В следующем сезоне «Торпедо» будет участвовать в лиге PARI.
Радимов не понимает, почему клуб оставили во второй лиге российского футбола из-за возникшего конфликта вокруг «Торпедо». По его словам, неправильно сохранять их место в FN Лиге и высшей лиге, так как клуб занимался покупкой судей и другими незаконными действиями.
По словам Радимова, болельщики и футболисты невиновны, но неправильные действия нескольких человек наносят ущерб всей команде. Также напоминаем, что место «Торпедо» в высшей лиге чемпионата России заняла команда «Оренбург».
«Оренбург» весной вылетел из лиги на основании спортивных критериев. Это событие рассматривается как одно из решающих решений в российском футболе.