Syomin klub jahon chempionati va Chempionlar ligasi haqida
Mashhur rossiyalik murabbiy Yuri Syomin klub jahon chempionati va Chempionlar ligasini taqqoslash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klub jahon chempionati Chempionlar ligasining o‘rnini bosishi ehtimoldan yiroq va hech kim bunga intilmayapti. Shunga qaramay, bu tadbir katta ahamiyatga ega bo‘lib, yana bir bor futbolning dunyodagi eng mashhur sport turi ekanligini ko‘rsatdi.
Yodingizga solamiz, joriy yozda klub jahon chempionati yangilangan formatda, dunyoning eng kuchli 32 jamoasi ishtirokida o‘tkazildi. Musobaqa g‘olibi Londonning «Chelsi» jamoasi bo‘lib, ular finalda kutilmagan tarzda Fransiyaning «PSJ» jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Qayd etish lozimki, «PSJ» so‘nggi Chempionlar ligasi musobaqasining g‘olibi hisoblanadi. Ushbu voqealar futbolning jahon miqyosidagi ahamiyatini yana bir bor tasdiqladi.

Сёмин клуб чемпионата мира и Лиги чемпионов о
Известный российский тренер Юрий Сёмин высказал мнение о сравнении клубного чемпионата мира и Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, клубный чемпионат мира не может заменить Лигу чемпионов, и никто к этому не стремится. Тем не менее, это событие имеет большое значение и еще раз показало, что футбол является самым популярным видом спорта в мире.
Напомним, что этим летом клубный чемпионат мира прошел в обновленном формате с участием 32 сильнейших команд мира. Победителем турнира стала лондонская «Челси», которая неожиданно обыграла французский «ПСЖ» со счетом 3:0 в финале.
Стоит отметить, что «ПСЖ» является победителем последнего турнира Лиги чемпионов. Эти события еще раз подтвердили мировое значение футбола.