Vasyutin: Dzyuba har doim g‘alaba uchun kurashadi
Tolyattining «Akron» jamoasi darvozaboni Aleksandr Vasyutin Artyom Dzyubaning jamoadagi o‘rnidan so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Dzyuba har doim g‘alaba qozonishni xohlaydi va shu ishtiyoqi bilan atrofdagilarga kuch beradi. Maydon tashqarisida esa u jamoaning yuragi hisoblanadi.
Vasyutin so‘zlariga ko‘ra, «Akron» jamoasida ko‘plab liderlik qobiliyatiga ega futbolchilar borligi jamoaning kuchli tomonlaridan biridir. Artyom Dzyuba 2024 yil sentyabr oyida «Akron» safiga qo‘shilgan.
O‘tgan RPL mavsumida 36 yoshli hujumchi 24 o‘yinda maydonga tushib, 17 ochko to‘plagan, bu gollar va assistlar yig‘indisidir. Hozirgi mehnat shartnomasi Dzyuba bilan tolyattinlik klub o‘rtasida yana bir yil davom etadi.

Васютин: Дзюба всегда борется за победу
Вратарь тольяттинского клуба «Акрон» Александр Васютин рассказал о роли Артёма Дзюбы в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Дзюба всегда хочет победы и своим энтузиазмом вдохновляет окружающих. А вне поля он является сердцем команды.
По словам Васютина, наличие многих игроков с лидерскими качествами в команде «Акрон» является одной из сильных сторон команды. Артём Дзюба присоединился к «Акрону» в сентябре 2024 года.
В прошлом сезоне РПЛ 36-летний нападающий выходил на поле в 24 матчах и набрал 17 очков, что является суммой голов и ассистов. Текущий трудовой договор Дзюбы с тольяттинским клубом будет действовать еще один год.