Xorvatiyalik yarimhimoyachi Luka Modrich «Milan» klubiga tibbiy ko‘rikdan o‘tish uchun kelganidan so‘ng, Italiya jamoasiga o‘tishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi jamoasida faoliyat boshlashga juda xursand ekanligini, oldinda yangi sinovlar kutayotganini aytdi. Modrichning so‘zlariga ko‘ra, ular hali ko‘p marta suhbatlashish imkoniga ega bo‘ladilar.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, Luka Modrich «Milan» bilan bir yillik shartnoma imzolagan. U bundan avval 13 yil davomida Madridning «Real» klubida o‘ynagan va ushbu jamoa bilan to‘rt marta Ispaniya chempioni, oltita marta esa Chempionlar ligasi g‘olibi bo‘lgan.
Yangi mavsumning birinchi turida Modrichning yangi jamoasi «Kremoneze» bilan bahs olib boradi. Ushbu uchrashuv 23 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Luka Modrichning «Milan»ga o‘tishi jamoa uchun muhim voqea bo‘lib, uning tajribasi klubga katta yordam beradi.

Лука Модрич сказал, что он пришел в клуб Милан
Хорватский полузащитник Лука Модрич после того, как пришел в клуб «Милан» для медицинского осмотра, высказал свои мысли о переходе в итальянскую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что очень рад начать свою деятельность в новой команде и что впереди его ждут новые испытания. По словам Модрича, у них еще будет много возможностей для общения.
Ранее стало известно, что Лука Модрич подписал однолетний контракт с «Миланом». Ранее он играл в мадридском «Реале» на протяжении 13 лет и с этой командой становился четырехкратным чемпионом Испании и шестиразовым победителем Лиги чемпионов.
В первом туре нового сезона новая команда Модрича сыграет с «Кремонезе». Этот матч состоится 23 августа.
Переход Луки Модрича в «Милан» является важным событием для команды, и его опыт окажет большую помощь клубу.