Spartak Martins bilan shartnomani uzaytirdi
Lyuksemburglik yarim himoyachi Kristofer Martins “Spartak” klubi bilan mehnat shartnomasini uzaytiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sport Baza telekanali xabar berdi. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, “qizil-oq” jamoa rahbariyati 28 yoshli futbolchi bilan shartnomani 2028 yilgacha uzaytirish bo‘yicha kelishuvga erishdi.
Hozirgi shartnoma kelasi yil yozda yakunlanadi. Martins 2022 yildan buyon “Spartak” safida o‘ynab kelmoqda.
O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarda jami 33 o‘yinda maydonga tushdi, 9 ta gol urdi va 5 ta golli uzatma amalga oshirdi. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, Kristofarning bozor qiymati 6 million yevroni tashkil etadi.
Shartnoma uzaytirilishi klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlashga xizmat qiladi. Martins jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri hisoblanadi va kelajakda ham “Spartak” uchun muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

Спартак продлил контракт с Мартинсом
Люксембургский полузащитник Кристофер Мартинс продлит трудовой контракт с клубом "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил телеканал Sport Baza. По информации источника, руководство "красно-белых" достигло соглашения о продлении контракта с 28-летним футболистом до 2028 года.
Текущий контракт истекает следующим летом. Мартинс выступает за "Спартак" с 2022 года.
В прошлом сезоне он провел на поле в общей сложности 33 матча во всех турнирах, забил 9 голов и сделал 5 голевых передач. По данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Кристофера составляет 6 миллионов евро.
Продление контракта будет способствовать дальнейшему укреплению сотрудничества между клубом и футболистом. Мартинс является одним из ключевых игроков команды и ожидается, что в будущем он сыграет важную роль для "Спартака".