Silkin: Karpinni mavsum boshida ishdan bo‘shatmaslik kerak
Sobiq Moskva “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Sergey Silkinda, yangi Rossiya Premyer Ligasi mavsumida Moskva klubining qo‘yishi kerak bo‘lgan maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U shuningdek, agar liga boshlanishida jamoa kutilgan natijalarni ko‘rsata olmasa, bosh murabbiy Valeriy Karpinni almashtirish kerakmi, degan savolga ham o‘z munosabatini bildirdi. Silkining so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo” uchun eng maqbul natija birinchi o‘rin uchun kurashish bo‘lishi lozim.
Jamoa uzoq vaqt davomida chempionlik uchun raqobat qilmagan. Unga ko‘ra, o‘yinlar boshlangach, kim qaysi o‘rinlar uchun kurashishini taxmin qilish mumkin bo‘ladi va bu holat taxminan beshinchi turdan keyin aniq ko‘rinadi.
Shuningdek, Silkin Karpinni mavsum boshida jamoa yaxshi natija ko‘rsata olmasa ham, uni ishdan bo‘shatishda shoshilmaslik lozimligini ta’kidladi. “Dinamo” jamoasi Karpinni shu yil may oyida bosh murabbiy lavozimiga tayinlagan.

Силкин: Карпина не следует увольнять в начале сезона
Бывший главный тренер московского "Динамо" Сергей Силкин высказал мнение о целях, которые должен ставить московский клуб в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он также высказал свое отношение на вопрос, нужно ли менять главного тренера Валерия Карпина, если команда не сможет показать ожидаемые результаты в начале лиги. По словам Силкина, "Динамо" должно бороться за первое место.
Команда долгое время не конкурировала за чемпионство. По его словам, после начала игр можно будет предположить, кто за какие места будет бороться, и эта ситуация станет ясной примерно после пятого тура.
Кроме того, Силкин подчеркнул, что не следует торопиться с увольнением Карпина, даже если команда не сможет показать хорошие результаты в начале сезона. Команда "Динамо" назначила Карпина на пост главного тренера в мае этого года.
Ранее он был главным тренером клуба "Ростов". Кроме того, Карпин с 2021 года руководит сборной России.