Bulykin: Superkubokdagi mag‘lubiyat Krasnodarga ta’sir qiladi
Futbol bo‘yicha ekspert Dmitriy Bulykin Rossiya OLIMPBET Superkubogida mag‘lubiyat «Krasnodar» jamoasining yangi RPL mavsumidagi natijalariga qanday ta’sir qilishini o‘z fikri bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa Superkubokdagi yutqazishdan keyin ikkita yo‘l tutishi mumkin. Birinchisi, jamoa ruhiy tushkunlikka tushib, o‘yinni davom ettirishda qiyinchiliklarga duch kelishi mumkin.
Ikkinchisi esa, ular boshlarini yig‘ib, birinchi uchdan besh o‘yinga yaxshi tayyorlanib, Superkubokni unutib, RPL chempionlik unvonini himoya qilishga tayyorlanadi. Jamoa natijasi asosan yetakchi futbolchilarning kayfiyatiga bog‘liq bo‘ladi.
Bulykin shuningdek, mavsum boshidagi natijalar ko‘p jihatdan murabbiylar shtabining ishiga ham bog‘liq ekanligini ta’kidladi. 12 iyul kuni amaldagi Premyer-liga chempioni «Krasnodar» jamoasi Moskva CSKA jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Mussaev boshchiligidagi jamoa yangi RPL mavsumini 20 iyul kuni «Pari NN» jamoasi bilan mehmon o‘yini bilan boshlaydi. Ushbu uchrashuv mavsumdagi muhim bosqichlardan biri hisoblanadi va jamoaning ruhiy holati ham o‘yindagi natijaga ta’sir qilishi mumkin.
Shuning uchun ham murabbiylar shtabi va yetakchi futbolchilar o‘z vazifalarini mukammal bajarishlari muhimdir.

Булыкин: Поражение в Суперкубке повлияет на Краснодар
Эксперт по футболу Дмитрий Булыкин поделился своим мнением о том, как поражение в России OLIMPBET Суперкубке повлияет на результаты команды «Краснодар» в новом сезоне РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда может пойти по двум путям после поражения в Суперкубке. Первый — команда может впасть в психологическую депрессию и столкнуться с трудностями в продолжении игры.
Второй — они соберутся, хорошо подготовятся к первым пяти играм, забудут о Суперкубке и будут готовы защищать титул чемпиона РПЛ. Результат команды будет в значительной степени зависеть от настроения ведущих футболистов.
Булыкин также отметил, что результаты в начале сезона во многом зависят от работы тренерского штаба. 12 июля действующий чемпион Премьер-лиги команда «Краснодар» проиграла московскому ЦСКА со счетом 0:1.
Команда под руководством Муссаева начнет новый сезон РПЛ 20 июля выездной игрой с командой «Пари НН». Этот матч является одним из важных этапов сезона, и психологическое состояние команды также может повлиять на результат игры.