Gasilin: Jerson Zenit uchun zarur transfer
Sobiq «Zenit» hujumchisi Aleksey Gasilin so‘nggi paytda Jersonning Sankt-Peterburg klubi safiga o‘tishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Jerson juda zarur, sifatli va kuchli o‘yinchi bo‘lib, «Zenit» jamoasini aniq kuchaytiradi. Gasilin ta’kidlaganidek, «Zenit» joriy yilda barcha sovrinlarni qo‘lga kiritishga intilmoqda va Jerson aynan shunday muhim qo‘shilishdir.
Mutaxassis shuningdek, braziliyalik futbolchining jamoaga tez moslashishini ta’minlaydi, shuning uchun u Rossiya Premyer Ligasi birinchi turidan boshlab asosiy tarkibda maydonga tushishi mumkin. Jerson bu yil iyul oyida «Flamengo» klubidan «Zenit»ga o‘tgan.
Uning transfer summasi 25 million yevroni tashkil etdi. Rossiya chempionatining birinchi turida Jersonning yangi jamoasi «Zenit» «Rostov» jamoasi bilan bahslashadi.
O‘yin 20 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Bu transfer «Zenit» uchun katta imkoniyat yaratadi va jamoaning mavsumdagi muvaffaqiyatlariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Гасилин: Джерсон Зениту необходимый трансфер
Бывший нападающий «Зенита» Алексей Гасилин в последнее время высказал свои мысли о переходе Жерсона в состав санкт-петербургского клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Жерсон является очень необходимым, качественным и сильным игроком, который явно усилит команду «Зенит». Гасилин отметил, что «Зенит» в этом году стремится завоевать все трофеи, и Жерсон является именно таким важным приобретением.
Специалист также отметил, что бразильский футболист быстро адаптируется в команде, поэтому он может выйти на поле в основном составе с первого тура Российской Премьер-Лиги. Жерсон в этом году в июле перешел из клуба «Фламенго» в «Зенит».
Сумма его трансфера составила 25 миллионов евро. В первом туре чемпионата России новая команда Жерсона «Зенит» будет соперничать с командой «Ростов».
Игра состоится 20 июля. Этот трансфер создаст большие возможности для «Зенита» и ожидается, что он положительно скажется на успехах команды в сезоне.