Bulykin Superkubok va Klub jahon chempionatini solishtirdi
Sobiq “Lokomotiv” va Rossiya terma jamoasi futbolchisi Dmitriy Bulykin OLIMPBET Rossiya Superkubogi doirasidagi CSKA va “Krasnodar” o‘rtasidagi o‘yindan olgan taassurotlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ushbu o‘yinni Klub jahon chempionati o‘yinlari bilan solishtirdi. Bulykin ta’kidlashicha, o‘yinni asosan CSKA g‘alaba qozongani uchun yoqtirgan, ammo klub jahon chempionati darajasidagi o‘yinlar bilan solishtirish qiyin, chunki daraja butunlay boshqacha.
Ekspert, shuningdek, murakkab davrda rossiyalik futbol rivojlanishini davom ettirish uchun ko‘proq harakat qilish zarurligini qayd etdi. OLIMPBET Rossiya Superkubogining yakuniy natijalariga ko‘ra, CSKA “Krasnodar”ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi.

Булыкин сравнил Суперкубок и клубный чемпионат мира
Бывший игрок "Локомотива" и сборной России Дмитрий Булыкин поделился впечатлениями от матча между ЦСКА и "Краснодаром" в рамках OLIMPBET Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сравнил этот матч с играми клубного чемпионата мира. Булыкин отметил, что ему понравилась игра, в основном потому, что ЦСКА одержал победу, однако сравнивать с играми на уровне клубного чемпионата мира сложно, так как уровень совершенно другой.
Эксперт также отметил, что в сложный период необходимо приложить больше усилий для развития футбола в России. По итогам OLIMPBET Кубка России ЦСКА победил "Краснодар" со счетом 1:0.
Кроме того, 13 июля в финале клубного чемпионата мира команда "Челси" крупно обыграла "ПСЖ" со счетом 3:0. Напоминаем, что с 2022 года российские команды отстранены от международных соревнований FIFA и UEFA.