Mateus Alves Superkubokdagi g‘alabani qadrladi
CSKAning yangi yarim himoyachisi Mateus Alves Rossiya OLIMPBET Superkubogi doirasidagi Krasnodar jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tgan g‘alabali o‘yindan so‘ng o‘z taassurotlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda qizil-ko‘k jamoa 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Alvesning so‘zlariga ko‘ra, u CSKAga kelganidan keyin jamoa chempionlikni qo‘lga kiritdi va bundan ortiqroq natija bo‘lishi mumkin emas edi.
Endi esa ular oldinda muhim o‘yin kutayotganini hisobga olib, haftalik mashg‘ulotlarga jiddiy yondashishlari zarur. Alves asosiy tarkibda o‘ynash imkoniyatiga ega bo‘lishni umid qilmoqda.
Mateus Alves joriy yil iyul oyida CSKA safiga qo‘shildi. Unga qadar braziliyalik futbolchi San-Pauluda o‘ynagan.
O‘tgan mavsumda 20 yoshli yarim himoyachi Braziliya klubi safida 25 ta o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urdi va 5 ta golli uzatma berdi. 12 iyul, shanba kuni Alves yangi jamoasi bilan birinchi sovrinini qo‘lga kiritdi.

Mateus Alves оценил победу в Суперкубке
Новый полузащитник ЦСКА Матеус Алвес поделился своими впечатлениями после победной игры против команды Краснодар в рамках Российского Суперкубка OLIMPBET. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче красно-синие одержали победу со счетом 1:0. По словам Алвеса, после его прихода в ЦСКА команда завоевала чемпионство, и лучшего результата быть не могло.
Теперь, учитывая, что впереди их ждет важная игра, им необходимо серьезно подойти к недельным тренировкам. Алвес надеется получить возможность играть в основном составе.
Матеус Алвес присоединился к ЦСКА в июле текущего года. Ранее бразильский футболист играл в Сан-Паулу.
В прошлом сезоне 20-летний полузащитник провел 25 матчей за бразильский клуб, забил 4 гола и сделал 5 голевых передач. 12 июля, в субботу, Алвес завоевал свой первый трофей с новой командой.