Myunxenning «Bavariya» jamoasining yarim himoyachisi Brayen Saragosa Ispaniya chempionatiga qaytishi mumkinligi haqida El Chiringuito nashri xabar berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, 23 yoshli futbolchini o‘z safiga qo‘shib olishni kataloniyaning «Barselona» klubi istamoqda. «Ko‘k-qizil» jamoa vakillari yarim himoyachi bilan dastlabki muzokaralar o‘tkazgan.
Saragosa esa kataloniyalik superklubga o‘tishga tayyorligini bildirgan. Brayen Saragosaning amaldagi shartnomasi nemis grandi bilan 2029 yil yozigacha mo‘ljallangan.
O‘tgan mavsumda u «Osasuna» jamoasida ijarada o‘ynagan. Yarım himoyachi Ispaniya chempionatining 27 o‘yinida maydonga tushib, bitta gol urgan va oltita golli pas bergan.
Uning o‘yini jamoaning hujum va himoya chizig‘ida muhim rol o‘ynadi. Saragosa «Barselona» uchun jamoani kuchaytirishda katta umid sifatida ko‘rilmoqda.

Барселона покупает полузащитника у Баварии
Издание El Chiringuito сообщило, что полузащитник мюнхенской «Баварии» Брайен Сарагоса может вернуться в испанскую лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника, каталонский клуб «Барселона» хочет подписать 23-летнего футболиста. Представители «сине-гранатовых» провели предварительные переговоры с полузащитником.
Сарагоса заявил о своей готовности перейти в каталонский суперклуб. Действующий контракт Брайена Сарагосы с немецким грандом рассчитан до лета 2029 года.
В прошлом сезоне он играл в аренде за команду «Осасуна». Полузащитник провел 27 матчей в испанской лиге, забил один гол и отдал шесть голевых передач.
Его игра сыграла важную роль в атакующей и защитной линии команды. Сарагоса рассматривается как большая надежда для усиления «Барселоны».