Bulykin Daku shartnomasidagi xavotirlarini bildirdi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin Albaniya futbolchisi Mirlin Daku bilan yangi shartnoma haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli hujumchini o‘z safiga qo‘shishni faol ravishda "Zenit" jamoasi ham xohladi, ammo yakunda Daku faoliyatini Qozonning "Rubin" klubida davom ettiradi. Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, eng muhimi shundaki, shartnoma uzaytirilgach, Daku motivatsiyasini yo‘qotmasligi kerak.
Shartnoma yangilanganidan keyin futbolchi o‘zidan talablarni kamaytirishi mumkin. Shuning uchun "Rubin"dagi holat o‘zgarishsiz qoladi degan umiddamiz, deb ta’kidlagan Bulykin.
O‘tgan mavsumda Daku Rossiya chempionatida 26 o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatmani amalga oshirdi. Uning bu ko‘rsatkichlari jamoaga sezilarli hissa qo‘shdi.

Булыкин выразил свои опасения по поводу контракта с Даку
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин высказал мнение о новом контракте с албанским футболистом Мирлином Даку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летнего нападающего активно хотел заполучить и клуб "Зенит", однако в итоге Даку продолжит свою карьеру в казанском "Рубине". По словам Булыкина, самое главное, чтобы после продления контракта Даку не потерял мотивацию.
После обновления контракта футболист может снизить требования к себе. Поэтому мы надеемся, что ситуация в "Рубине" останется без изменений, - подчеркнул Булыкин.
В прошлом сезоне Даку провел 26 матчей в чемпионате России, забил 15 голов и сделал 8 результативных передач. Его показатели значительно помогли команде.