Gasilin: Zenit barcha sovrinlarga intilmoqda
Sobiq Sankt-Peterburg “Zenit” jamoasining hujumchisi Aleksey Gasilin braziliyalik yarim himoyachi Jersonning “ko‘k-oq-moviylar” safiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gasilinning so‘zlariga ko‘ra, Jerson juda yaxshi o‘yinchi bo‘lib, “Zenit” jamoasining kuchini yanada oshiradi. “Zenit” joriy yilda barcha sovrinlarni qo‘lga kiritishga intilmoqda va Jerson ushbu maqsadga erishishda muhim transferdir, dedi u “Match TV” telekanaliga.
Oldinroq ma’lum qilinishicha, 28 yoshli braziliyalik yarim himoyachi Sankt-Peterburg klubi bilan besh yillik shartnoma imzolagan. Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumi ayni hafta boshlanadi.
Birinchi turda Sergey Semak boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida, “Gazprom Arena” stadionida “Rostov” jamoasi bilan bahs olib boradi. Bu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi ilk sinovlaridan biri bo‘ladi.

Гасилин: Зенит стремится ко всем трофеям
Бывший нападающий санкт-петербургского "Зенита" Алексей Гасилин высказался о переходе бразильского полузащитника Жерсона в состав "сине-бело-голубых". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Гасилина, Жерсон — очень хороший игрок, который еще больше усилит команду "Зенит". "Зенит" в этом году стремится завоевать все трофеи, и Жерсон является важным трансфером для достижения этой цели, — сказал он в интервью телеканалу "Матч ТВ".
Ранее сообщалось, что 28-летний бразильский полузащитник подписал пятилетний контракт с санкт-петербургским клубом. Новый сезон Российской Премьер-лиги начнется на этой неделе.
В первом туре команда под руководством Сергея Семака сыграет на своем стадионе "Газпром Арена" против команды "Ростов". Эта игра станет одним из первых испытаний для команды в новом сезоне.