Smorodskaya: Torpedo jazosi ortiqcha va qattiq bo‘ldi
Olga Smorodskaya, Moskva shahrining "Lokomotiv" jamoasining sobiq prezidenti, Moskva "Torpedo" jamoasining Premyer-ligadan chetlatilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa juda qattiq jazolangan. "Torpedo" rahbariyati xato qilgan bo‘lsa-da, jamoa aybsizdir.
Klubni Premyer-ligada qoldirish mumkin edi, jazoni esa faqat rahbariyatga nisbatan qo‘llash kerak edi, deydi Smorodskaya "Sport-Express" nashriga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, "avtozavodchilar" oldingi mavsumda kelishilgan o‘yinlar tashkil etishga uringanlik uchun Rossiya Premyer-ligasidan chetlatilgan.
Moskva klubining o‘rnini "Orenburg" jamoasi egallagan. Rossiya chempionatining yangi mavsumi 18 iyul, juma kuni boshlanadi.
"Orenburg" birinchi bosqichda poytaxtning CSKA jamoasi bilan bellashadi. Bu o‘yin muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutmoqda.

Смородская: Наказание для Торпедо было чрезмерным и жестоким
Ольга Смородская, бывший президент московского клуба "Локомотив", высказалась о исключении московского "Торпедо" из Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По ее словам, команда была наказана слишком жестко. "Хотя руководство "Торпедо" и допустило ошибку, команда не виновата.
Клуб можно было оставить в Премьер-лиге, а наказание следовало применить только к руководству", - говорит Смородская в интервью изданию "Спорт-Экспресс". Напомним, что "автозаводчики" были исключены из Российской Премьер-лиги за попытку организации договорных матчей в прошлом сезоне.
Место московского клуба занял команда "Оренбург". Новый сезон чемпионата России начнется 18 июля, в пятницу.
"Оренбург" в первом туре встретится с командой ЦСКА из столицы. Этот матч ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.