Migel Kardona Puertaning Rossiyaga ko‘chishini ma’qulladi
Futbol agenti Migel Kardona, «Hall Siti» jamoasi himoyachisi Gustavo Puertaning manfaatlarini himoya qiluvchi, futbolchining Moskva shahridagi CSKA klubiga ehtimoliy transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kardona ma’lumotiga ko‘ra, CSKA jamoasi futbolchiga qiziqish bildirgan, ammo hozircha aniq kelishuv mavjud emas. Ular Rossiyaga ko‘chib o‘tishda hech qanday muammo ko‘rmayapti.
Rossiya chempionati kuchli liga hisoblanadi va jamoa tanlashda aynan shu omilni hisobga olishmoqda. Kardona shuningdek, Puertaning asosiy maqsadi 2026 yilgi jahon chempionatida ishtirok etish ekanligini ta’kidladi.
Futbolchi uchun Rossiyada faoliyatini davom ettirish bilan bog‘liq siyosiy masalalar ahamiyatga ega emas. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, CSKA 21 yoshli Puertani ijaraga olish va keyinchalik sotib olish huquqiga ega bo‘lishni istamoqda.
O‘tgan mavsumda kolumbiyalik himoyachi «Hall Siti» safida 31 ta o‘yin o‘tkazib, bitta gol urgan. Transfermarkt ma’lumotiga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 3,5 million yevroni tashkil etadi.

Мигель Кардона одобрил переезд Пуэрто в Россию
Футбольный агент Мигель Кардона, представляющий интересы защитника «Халл Сити» Густаво Пуртана, высказался о возможном трансфере игрока в московский клуб ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кардоны, команда ЦСКА проявила интерес к футболисту, однако на данный момент конкретного соглашения нет. Они не видят никаких проблем с переездом в Россию.
Российская лига считается сильной, и именно этот фактор учитывается при выборе команды. Кардона также отметил, что основной целью Пуртана является участие в чемпионате мира 2026 года.
Политические вопросы, связанные с продолжением карьеры футболиста в России, не имеют значения. Ранее стало известно, что ЦСКА хочет арендовать 21-летнего Пуртана с правом последующего выкупа.
В прошлом сезоне колумбийский защитник провел 31 матч за «Халл Сити» и забил один гол. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 3,5 миллиона евро.