Grishin Sadulaevning CSKAga o‘tishini baholadi
Sobiq CSKA jamoasi futbolchisi Aleksandr Grishin Lechi Sadulaevning poytaxt klubi safiga o‘tishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Sadulaev yaxshi driblingga ega bo‘lib, hujum chizig‘ida o‘ynaydigan futbolchi sifatida Fayzullaev o‘rnini osonlik bilan egallay oladi. U bozor talabida yuqori bo‘lib, uning narxi yetti million evroga tengligi maqbul hisoblanadi.
Oldinroq CSKA va Ahmat klublari o‘rtasida transfer shartnomasi tafsilotlari kelishib olingani haqida ma’lumotlar tarqaldi. O‘tgan mavsum Premyer-liga doirasida 25 yoshli yarim himoyachi 35 o‘yinda jami yetti ochko to‘plagan.
Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 3,5 million evroni tashkil etadi. Shunday qilib, Sadulaevning yangi jamoaga o‘tishi futbolchilarning o‘yini va jamoa tarkibining kuchayishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Гришин Садулаев оценил переход в ЦСКА
Бывший игрок ЦСКА Александр Гришин высказал свое мнение о переходе Лечи Садулаева в столичный клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Садулаев обладает хорошим дриблингом и как игрок, играющий на атакующей линии, легко сможет занять место Файзуллаева. Он пользуется высоким спросом на рынке, и его цена в семь миллионов евро считается приемлемой.
Ранее появилась информация о том, что между клубами ЦСКА и Ахмат были согласованы детали трансферного соглашения. В прошлом сезоне в рамках Премьер-лиги 25-летний полузащитник в 35 матчах набрал в общей сложности семь очков.
Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 3,5 миллиона евро. Таким образом, переход Садулаева в новую команду ожидается, что положительно скажется на игре футболистов и усилении состава команды.