Norvegiyaning Budyo-Glimt klubida to‘p surayotgan darvozabon Nikita Xaykin Rossiya terma jamoasiga chaqirilishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning darvozabonlar murabbiyi Vitaliy Kafanov bilan doimiy aloqada ekanligini ta’kidladi. Xaykinning so‘zlariga ko‘ra, ular bir-biri bilan muntazam muloqotda bo‘lib, hozirgi vaziyatni va uning uchun eng maqbul qarorni birdek tushunishadi.
Hozirgi sharoitda uning terma jamoaga qo‘shilishi jamoaga yordam bermasligini aytdi. Joriy yilda 30 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda maydonga 35 marotaba tushib, 42 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Shuningdek, uning hisobida 12 ta o‘yin gol o‘tkazmasdan yakunlangan. Xaykinning bozor qiymati taxminan ikki million yevroga baholanmoqda.

Хайкин не будет помогать сборной России
Вратарь клуба Будё-Глимт из Норвегии Никита Хайкин высказал мнение о том, что его могут вызвать в сборную России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что находится в постоянном контакте с тренером вратарей команды Виталием Кафановым. По словам Хайкина, они регулярно общаются и одинаково понимают текущую ситуацию и наилучшее решение для него.
В нынешних условиях он сказал, что его присоединение к сборной не поможет команде. В этом году 30-летний футболист выходил на поле 35 раз во всех турнирах и пропустил 42 гола.
Также на его счету 12 матчей, завершившихся без пропущенных голов. Рыночная стоимость Хайкина оценивается примерно в два миллиона евро.
Ранее стало известно, что он имеет возможность получить гражданство Норвегии. Из-за наличия качественных вратарей в России, Хайкин может выбрать сборную Норвегии в качестве своей команды.