Ledyahov Martinsning Spartak bilan shartnomasini olqishladi
Moskva "Spartak"ining sobiq futbolchisi Igor Ledyahov Kristoffer Martinsning "qizil-oq" jamoasi bilan shartnomasini uzaytirgani haqidagi yangilikni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ledyahovning so‘zlariga ko‘ra, Martins jamoaning yetakchilaridan biri hisoblanadi. Uning o‘yini tahlil qilingach, klub futbolchiga ehtiyoj sezganini anglagan.
Ekspertning fikricha, "Spartak"ning bu qarori oqilona bo‘lib, chunki futbolchi o‘tgan mavsumda yaxshi o‘yin ko‘rsatgan. Kristoffer Martins 2022 yilda "Spartak"ga qo‘shilgan.
O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarda jami 9 ta gol urib, 5 ta golga uzatma bergan. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, Martins poytaxt klubi bilan shartnomani yana uch yilga uzaytirgan.
Bu qaror jamoaning kelgusi yillardagi muvaffaqiyatlari uchun muhim hisoblanadi. Futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasi va o‘yindagi barqarorligi klub rahbariyati tomonidan yuqori baholangan.
Shartnoma uzaytirilishi "Spartak" futbolchilari va muxlislar uchun ham ijobiy yangilik bo‘ldi. Klub o‘zining asosiy futbolchilarini saqlab qolishga harakat qilmoqda.
Bu esa jamoaning raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi. Kristoffer Martinsning faoliyati va natijalari "Spartak"ning kelajakdagi rejalarida muhim o‘rin tutadi.

Ледяхов Мартинс поздравил с контрактом со Спартаком
Бывший футболист московского "Спартака" Игорь Ледяхов прокомментировал новость о продлении контракта Кристофера Мартина с "красно-белыми". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Ледяхова, Мартин является одним из лидеров команды. Проанализировав его игру, клуб понял, что нуждается в футболисте.
По мнению эксперта, это решение "Спартака" разумно, так как футболист показал хорошую игру в прошлом сезоне. Кристофер Мартин присоединился к "Спартаку" в 2022 году.
В прошлом сезоне он забил 9 голов и сделал 5 голевых передач во всех турнирах. Ранее стало известно, что Мартин продлил контракт с столичным клубом еще на три года.
Это решение считается важным для успехов команды в будущем. Вклад футболиста в команду и его стабильность в игре были высоко оценены руководством клуба.
Продление контракта стало положительной новостью как для футболистов "Спартака", так и для болельщиков. Клуб старается сохранить своих ключевых игроков.
Это будет способствовать повышению конкурентоспособности команды. Деятельность и результаты Кристофера Мартина займут важное место в будущих планах "Спартака".