Bulykin: PSG o‘z darajasida o‘ynamadi finalda
Rossiya terma jamoasi va poytaxtning «Lokomotiv» jamoasi sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin Klub jamoalari jahon chempionati finalining yakunlari haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakuniy o‘yinda Angliyaning «Chelsi» jamoasi Fransiyaning «PSJ» jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Bulykin fikricha, o‘yinni tomosha qilish yoqimli bo‘lgan.
Rossiya Superkubogida bo‘lgani kabi, bu safar ham g‘olib bo‘lgan jamoa oldindan favorit hisoblanmagan. «Chelsi» jismonan yaxshi tayyorlangan edi va shuning natijasida ko‘p imkoniyatlarga ega bo‘ldi.
Aksincha, «PSJ» o‘zidan kutilgan darajada o‘ynamadi, maydonda yetarlicha yugurib yetolmadi va vaziyatlarga o‘z vaqtida javob bera olmadi. O‘tgan mavsumda «Chelsi» konferensiyalar ligasida g‘olib bo‘lgan bo‘lsa, «PSJ» o‘z navbatida mamlakat chempionati, Superkubok, Fransiya kubogi va Chempionlar ligasida g‘alabaga erishgan.

Булыкин: ПСЖ не сыграл на своем уровне в финале
Бывший нападающий сборной России и московского «Локомотива» Дмитрий Булыкин поделился впечатлениями о результатах финала клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В финальном матче английский клуб «Челси» одержал победу над французским «ПСЖ» со счетом 3:0. По мнению Булыкина, смотреть игру было приятно.
Как и в матче за Суперкубок России, на этот раз также команда-победитель не считалась фаворитом. «Челси» был физически хорошо подготовлен, и в результате у них было много возможностей.
Напротив, «ПСЖ» не сыграл на ожидаемом уровне, не смог достаточно бегать по полю и не ответил на ситуации вовремя. В прошлом сезоне «Челси» стал победителем Лиги конференций, в то время как «ПСЖ» в свою очередь добился победы в чемпионате страны, Суперкубке, Кубке Франции и Лиге чемпионов.