Andreyev «Torpedo»ning RPLga kirishini qo‘llab-quvvatladi
O‘rengburg futbol klubining sobiq sport direktori Dmitriy Andreyev jamoaning Rossiya Premier Ligasi (RPL)da qolishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «O‘rengburg» o‘rniga «Torpedo» jamoasining kiritilishi to‘g‘ri qaror ekanligini ta’kidladi. Bu o‘z navbatida mamlakat futboliga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.
Shunday holatlar bilan shug‘ullanish yaramaydi, deydi Andreyev. Uning so‘zlariga ko‘ra, yirik klublar, masalan, «Yuventus», shunday muammolardan aziyat chekgan.
Shuningdek, u jamoaning oldingi mavsumdagi natijalarini takrorlamasligiga umid bildirgan. O‘tgan mavsumda «O‘rengburg» 15-o‘rinni egallab, RPLdan tushib ketish zonasida bo‘lgan.
Eslatib o‘tamiz, Moskva «Torpedo» klubi rahbariyatining hakamlarga pora taklif qilgani sababli RPLdan chiqarilgan edi. Natijada jamoa PARI Birinchi ligasi o‘yinlarida ishtirok etishga ruxsat olgan.

Андреев поддержал вступление «Торпедо» в РПЛ
Бывший спортивный директор футбольного клуба Оренбург Дмитрий Андреев высказал мнение о том, что команда должна остаться в Российской Премьер-Лиге (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что включение команды «Торпедо» вместо «Оренбурга» является правильным решением. Это, в свою очередь, окажет положительное влияние на футбол в стране.
Заниматься такими ситуациями недопустимо, говорит Андреев. По его словам, крупные клубы, такие как «Ювентус», также страдали от подобных проблем.
Кроме того, он выразил надежду, что команда не повторит результаты предыдущего сезона. В прошлом сезоне «Оренбург» занял 15-е место и находился в зоне вылета из РПЛ.
Напомним, что московский клуб «Торпедо» был исключен из РПЛ из-за предложения взятки арбитрам. В результате команда получила разрешение участвовать в играх PARI Первой лиги.