Sadulaev CSKAda Faizullaev o‘rnini egallaydi
Sobiq poytaxt CSKA jamoasi futbolchisi Aleksandr Grishin «Ahmat» jamoasining qanot himoyachisi Lechi Sadulaevning «qizil-ko‘k» jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Sadulaev yaxshi driblingga ega bo‘lib, jamoaning so‘nggi chiziqdagi o‘yinchisi sifatida Faizullaevni osonlik bilan almashtira oladi. Grishinning fikricha, ushbu transfer uchun 7 million miqdoridagi narx maqbul hisoblanadi.
Ekspert ta’kidlashicha, agar CSKA Sadulaevning narxini yuqori deb hisoblaganida, ortiqcha to‘lov qilmas edi. O‘tgan mavsumda 25 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda jami 35 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va to‘rtta samarali uzatma amalga oshirdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga foydali o‘yinchi ekanligini tasdiqlaydi. Shuningdek, Sadulaevning o‘z o‘rnida ishonchli va samarali o‘yin ko‘rsatishi jamoa uchun muhim ahamiyatga ega.
Hozirgi vaqtda CSKA jamoasi yangi transferlar orqali o‘z kuchini oshirishga intilmoqda, bu esa kelgusi mavsum uchun katta imkoniyat yaratadi. Sadulaevning «qizil-ko‘klar» safida o‘ynashi uning faoliyatida yangi bosqichni boshlab beradi, deb hisoblanadi.

Садулаев займет место Файзуллаева в ЦСКА
Бывший игрок команды ЦСКА Александр Гришин высказал свое мнение о том, что защитник фланга команды «Ахмат» Лечи Садулаев может перейти в «красно-синие». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Садулаев обладает хорошим дриблингом и может легко заменить Файзуллаева на последней линии команды. По мнению Гришина, цена в 7 миллионов за этот трансфер является приемлемой.
Эксперт отметил, что если бы ЦСКА считал цену Садулаева высокой, то не стал бы переплачивать. В прошлом сезоне 25-летний футболист провел 35 матчей во всех турнирах, забил три гола и сделал четыре результативные передачи.
Эти показатели подтверждают, что он является полезным игроком для команды. Также надежная и эффективная игра Садулаева на своей позиции имеет важное значение для команды.
В настоящее время команда ЦСКА стремится усилить свои позиции через новые трансферы, что создаст большие возможности для следующего сезона. Считается, что игра Садулаева в рядах «красно-синих» откроет новую страницу в его карьере.