Agent Aleksandr Bonnefon, "Spartak" jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Kristofer Martinsning manfaatlarini himoya qiluvchi shaxs, o‘z mijozining klubdagi kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, 28 yoshli yarim himoyachi "qizil-oq" jamoa bilan shartnomasini 2028 yilgacha uzaytirdi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Martins faoliyatini "Spartak"da davom ettirishi mumkin, chunki futbolda bunday holatlar uchrab turadi.
Martins 2022 yilda "Spartak"ga qo‘shilgan va shu paytgacha 107 o‘yinda maydonga tushib, 18 marta raqiblar darvozasini ishg‘ol qilgan. Shuningdek, uning hisobida 16 ta golga uzatma mavjud.
Hozirgi vaqtda Transfermarkt sayti ma’lumotlariga ko‘ra, Martinsning bozor qiymati olti million yevroni tashkil etadi. Bu ko‘rsatkich uning jamoadagi ahamiyatini va yuqori darajadagi o‘yinini tasdiqlaydi.

Мартинс может продолжить свою карьеру в «Спартаке»
Агент Александр Боннефон, представляющий интересы полузащитника-нападающего команды «Спартак» Кристофера Мартинса, высказался о будущем своего клиента в клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что 28-летний полузащитник продлил контракт с «красно-белыми» до 2028 года. По словам агента, Мартинс может продолжить карьеру в «Спартаке», так как в футболе такие ситуации случаются.
Мартинс присоединился к «Спартаку» в 2022 году и с тех пор провел 107 матчей, забив 18 голов. Также на его счету 16 голевых передач.
В настоящее время, согласно данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость Мартинса составляет шесть миллионов евро. Этот показатель подтверждает его значимость в команде и высокий уровень игры.