Tashuev: Jerson kelishi futbolimizni rivojlantiradi
Unga ko‘ra, Jerson kabi yuqori malakali o‘yinchini yollash ancha vaqtdan beri zarur edi. Bunday ustalar tufayli bizning futbolchilarimiz, jumladan, Glushenkov kabi yoshlar ham rivojlanadi, dedi mutaxassis "Sovetskiy sport" nashriga bergan intervyusida.
Tashuev, shuningdek, "Zenit" markaziy maydonidagi muammolarga e'tibor qaratdi. U Vendelning o‘yindagi barqaror emasligi hamda Gorshkov va Santosning malaka darajasi yetarli emasligi sababli jamoa markazida muammolar yuzaga kelganini ta’kidladi.
Yangi futbolchining kelishi bu vaziyatni yaxshilashi kutilmoqda. So‘nggi mavsumda Jerson maydonda 28 ta o‘yin o‘tkazib, 2 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Uning transfer qiymati 25 million yevroga baholangan. Bu xarid "Zenit" jamoasining markaziy maydonini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.

Ташуев: Приход Джерсона развивает наш футбол
Известный местный тренер Сергей Ташуев положительно оценил покупку полузащитника клуба "Фламенго" Жерсона командой "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, привлечение высококвалифицированного игрока, такого как Жерсон, было необходимо уже давно. Благодаря таким мастерам наши футболисты, включая молодежь, такую как Глушенков, также будут развиваться, сказал специалист в интервью изданию "Советский спорт".
Ташуев также обратил внимание на проблемы в центре поля "Зенита". Он отметил, что из-за нестабильной игры Вендела, а также недостаточного уровня квалификации Гorschkov и Сантоса возникли проблемы в центре команды.
Ожидается, что приход нового футболиста улучшит эту ситуацию. В прошлом сезоне Жерсон провел на поле 28 матчей, забил 2 гола и сделал 4 результативные передачи.
Его трансферная стоимость оценена в 25 миллионов евро. Эта покупка является важным шагом, направленным на укрепление центра поля команды "Зенит".