Parfyonov: Spartak Martinsni qo‘ldan boy bermasligi kerak
Eks-Spartak futbolchisi Dmitriy Parfyonov jamoaning yarim himoyachisi Kristoffer Martins bilan shartnoma uzaytirilgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Spartak klubi matbuot xizmati 28 yoshli futbolchi bilan hamkorlik 2028 yilgacha davom etishini rasmiy ravishda e’lon qilgan edi. Parfyonovning so‘zlariga ko‘ra, Martins Rossiya Premer Ligasi o‘yinlariga allaqachon moslashgan.
U, shuningdek, Barco va Ugalde kabi futbolchilar bilan nima bo‘lishi hozircha noma’lumligini ta’kidladi. Chempionat boshlanishidan oldin bunday muhim o‘yinchilarni yo‘qotmaslik kerak deb hisoblaydi.
Mutaxassis Martins bosh murabbiy Deyan Stankovichning talablariga yaxshi javob berishini ham qayd etdi. O‘tgan mavsumda Martins 33 o‘yinda 9 ta gol urib, 5 ta golli uzatma amalga oshirgan.
Bu uning jamoaga qanchalik foydali ekanligini ko‘rsatadi. Shunday qilib, Spartak jamoasi kelajakda ham ushbu futbolchiga tayanishni davom ettiradi.

Парфёнов: Спартак должен не упустить Мартинса
Экс-игрок Спартака Дмитрий Парфёнов высказался о продлении контракта с полузащитником Кристофером Мартинсом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пресс-служба клуба Спартак официально объявила, что сотрудничество с 28-летним футболистом продлится до 2028 года. По словам Парфёнова, Мартинс уже адаптировался к играм Российской Премьер-Лиги.
Он также отметил, что пока неизвестно, что будет с такими игроками, как Барко и Угальде. Считает, что перед началом чемпионата нельзя терять таких важных игроков.
Специалист также отметил, что Мартинс хорошо отвечает требованиям главного тренера Деяна Станковича. В прошлом сезоне Мартинс забил 9 голов и сделал 5 голевых передач в 33 матчах.
Это показывает, насколько он полезен для команды. Таким образом, команда Спартак продолжит полагаться на этого футболиста в будущем.