Semak: Vega vaqt o‘tishi bilan rivojlanadi
«Zenit» jamoasining bosh murabbiyi Sergey Semak himoyachi Roman Veganing jamoaga moslashib ulgurgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Vega hali to‘liq moslasha olmagan, biroq so‘nggi o‘yinda o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatdi. Semak ta’kidlashicha, unga biroz vaqt kerak bo‘ladi, ammo u sifatli futbolchi ekanligi allaqachon ko‘zga tashlanmoqda.
Har o‘yin bilan uning o‘sishi va moslashuvi yanada yaxshilanadi. «Zenit» jamoasi yozgi transfer oynasida 21 yoshli argentinalik futbolchini sotib oldi.
Ushbu futbolchining Rossiya chempionatidagi debyuti 20 iyul kuni bo‘lib o‘tishi kutilmoqda. Shu kunda Semak boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida «Rostov» jamoasini qabul qiladi va bu o‘yin RPLning birinchi turi doirasida o‘tkaziladi.

Семак: Вега со временем развивается
Главный тренер команды «Зенит» Сергей Семак высказал мнение о том, что защитник Роман Вега успел адаптироваться к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, Вега еще не полностью адаптировался, однако в последнем матче он проявил себя с хорошей стороны. Семак отметил, что ему потребуется немного времени, но уже видно, что он качественный футболист.
С каждым матчем его рост и адаптация будут улучшаться. Команда «Зенит» приобрела 21-летнего аргентинского футболиста в летнее трансферное окно.
Дебют этого футболиста в чемпионате России ожидается 20 июля. В этот день команда под руководством Семака примет на своем поле команду «Ростов», и этот матч пройдет в рамках первого тура РПЛ.