Brentford Mbeumoning o‘rnini to‘ldirishga tayyorlanmoqda
Angliya klubi Brentford Brian Mbeumoning o‘rnini to‘ldirish uchun yangi futbolchi izlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Brian Mbeumo yaqin kunlarda Manchester Yunayted klubiga o‘tishi kutilmoqda. Bu haqda mashhur jurnalist Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qilgan.
Manbaning xabar berishicha, agar Mbeumo jamoani tark etsa, Brentford Omari Xatchinson bilan muzokaralar olib borishni boshlashi mumkin. Hozirda 21 yoshli hujumchi yarim himoyachi Ipsvich klubida o‘ynamoqda.
Ipsvich yaqinda Angliya Premer Ligasi mavsumini yakunlaganidan so‘ng chempionatdan tushib ketdi. O‘tgan mavsumda Omari Xatchinson barcha musobaqalarda jami 32 ta o‘yinda maydonga tushdi, 3 ta gol urdi va 2 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Transfermarkt sayti uning bozor qiymatini 22 million yevroga baholagan. Brentford jamoasi yangi futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shib, hujum chizig‘ini kuchaytirishni maqsad qilgan.

Брентфорд готовится заполнить место Мбеумы
Английский клуб Брентфорд ищет нового футболиста для замены Брайана Мбеумо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ожидается, что Брайан Мбеумо в ближайшие дни перейдет в клуб Манчестер Юнайтед. Об этом сообщил известный журналист Фабрицио Романо на своих страницах в социальных сетях.
По информации источника, если Мбеумо покинет команду, Брентфорд может начать переговоры с Омаром Хатчинсоном. В настоящее время 21-летний нападающий играет за полузащитника клуба Ипсвич.
Ипсвич недавно вылетел из чемпионата после завершения сезона в Английской Премьер-Лиге. В прошлом сезоне Омар Хатчинсон провел в общей сложности 32 матча во всех соревнованиях, забил 3 гола и сделал 2 голевые передачи.
Сайт Transfermarkt оценил его рыночную стоимость в 22 миллиона евро. Команда Брентфорд нацелена на усиление своей атакующей линии, добавив нового футболиста в свой состав.