Benua Badyashil Chelsi jamoasida qoladi
Chelsi jamoasining markaziy himoyachisi Benua Badyashil ushbu yozda jamoani tark etishni rejalashtirmayotgani haqida ma'lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransuz futbolchisi 2024/25 mavsumida "siniqlar" safida jami 22 o‘yinda maydonga tushdi, Premier Ligada esa faqat besh marta maydonga chiqdi. O‘yin amaliyotining kamligi unga qaramay, Badyashil jamoada qolishni xohlamoqda.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yangi mavsumda ham "Chelsi"da bo‘lishini aytdi. Klub, murabbiy va butun jamoa unga ishonch bildiradi hamda ruhlantiradi.
Badyashil ushbu klubni, shaharni va muxlislarni sevishini ta’kidladi. "Chelsi" futbolchini 2023 yil yanvar oyida "Monako"dan 38 million yevroga sotib olgan.
Markaziy himoyachining amaldagi shartnomasi 2030 yilgacha mo‘ljallangan. Bu esa uning jamoada uzoq muddat faoliyat yuritishini ko‘rsatadi.
Badyashil o‘zining kelajagi uchun aniq rejalar tuzgan va jamoaga sodiq qolmoqda. Uning so‘zlari klub va muxlislar uchun ijobiy signal sifatida qabul qilinmoqda.

Бенуа Бадьяшил останется в Челси
Центральный защитник команды Челси Бенуа Бадьяшил сообщил, что не планирует покидать команду этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский футболист провел в составе "синих" 22 матча в сезоне 2024/25, из которых только пять в Премьер-лиге. Несмотря на недостаток игровой практики, Бадьяшил хочет остаться в команде.
По его словам, он заявил, что будет в "Челси" и в новом сезоне. Клуб, тренер и вся команда доверяют ему и вдохновляют.
Бадьяшил подчеркнул, что любит этот клуб, город и болельщиков. "Челси" купил футболиста в январе 2023 года у "Монако" за 38 миллионов евро.
Контракт центрального защитника рассчитан до 2030 года. Это свидетельствует о его долгосрочной деятельности в команде.
Бадьяшил составил четкие планы на свое будущее и остается верным команде. Его слова воспринимаются как положительный сигнал для клуба и болельщиков.