Espanyol bosh murabbiyi bilan shartnomani uzaytirdi
«Espanyol» jamoasining bosh murabbiyi Manolo Gonsales katalon klub bilan yangi mehnat shartnomasini imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmati xabariga ko‘ra, tomonlar o‘rtasidagi bitim 2027 yil o‘rtalariga qadar amal qiladi. 46 yoshli mutaxassis ushbu lavozimga o‘tgan yili tayinlangan edi.
2024/2025 yilgi mavsumda «Espanyol» Gonsales rahbarligida Ispaniya chempionatining turnir jadvalida 14-o‘rinni egalladi. Jamoa 42 ochko to‘pladi.
Yangi mavsumdagi Ispaniya La Ligasi musobaqasi keyingi oy o‘rtalarida boshlanadi. Birinchi turda katalon jamoasi o‘z maydonida Madridning «Atletiko» jamoasi bilan bahs olib boradi.
Ushbu uchrashuv muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Klub yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va yuqori natijalar uchun kurashishni maqsad qilgan.
Manolo Gonsalesning tajribasi va jamoaning sa’y-harakatlari kelajakdagi muvaffaqiyatlar uchun asos bo‘ladi.

Испанский главный тренер продлил контракт
Главный тренер команды «Эспаньол» Мано́ло Гонсалес подписал новый трудовой контракт с каталонским клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации пресс-службы клуба, соглашение между сторонами будет действовать до середины 2027 года. 46-летний специалист был назначен на эту должность в прошлом году.
В сезоне 2024/2025 «Эспаньол» под руководством Гонсалеса занял 14-е место в турнирной таблице чемпионата Испании. Команда набрала 42 очка.
Соревнования Ла Лиги Испании в новом сезоне начнутся в середине следующего месяца. В первом туре каталонская команда сыграет на своем поле против мадридского «Атлетико».
Эта встреча ожидается с большим интересом со стороны болельщиков. Клуб серьезно готовится к новому сезону и ставит цель бороться за высокие результаты.