Gasilin: Chelestini futbolchilarga go‘shtni taqiqlamagan
Sobiq piterburglik "Zenit" va permskiy "Amkar" jamoalari hujumchisi Aleksey Gasilin Kirill Glebovning so‘zlariga shubha bilan qaradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq CSKA hujumchisi Fabiо Chelestini futbolchilarga go‘sht iste’mol qilishni taqiqlagani haqida gapirgandi. Gasilin Metaratingsga bergan intervyusida shunday dedi: "Ovqatlanishga qiziqqanlar biladiki, oziq-ovqat oqsili go‘sht oqsilini o‘rnini bosishi mumkin.
Hech bir klubda go‘shtni butunlay taqiqlash holatini ko‘rmadim. Bu ehtimol, go‘sht iste’mol qilinmaydigan alohida kunlar haqida gapdir yoki Glebov noto‘g‘ri ifoda qilgan." Eslatib o‘tamiz, Chelestini boshchiligidagi CSKA allaqachon bir rasmiy o‘yinda maydonga tushdi va unda Rossiya OLIMPBET Superkubogini qo‘lga kiritdi.
Shveysariyalik mutaxassis iyun oyida jamoaga bosh murabbiy bo‘lib kirdi, bu esa Marko Nikolićning kutilmagan ketishidan so‘ng yuz berdi.

Гасилин: Челестини футболистам мясо не запрещал
Бывший нападающий питерского "Зенита" и пермского "Амкара" Алексей Гасилин с недоверием отнесся к словам Кирилла Глебова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее нападающий ЦСКА Фабио Челестини говорил о запрете на потребление мяса для футболистов. Гасилин в интервью Metaratings сказал: "Те, кто интересуется питанием, знают, что белок из пищи может заменить мясной белок.
Я не видел ни в одном клубе ситуации, когда мясо полностью запрещено. Это, возможно, речь о днях, когда мясо не употребляется, или Глебов неправильно выразился." Напоминаем, что ЦСКА под руководством Челестини уже сыграл один официальный матч и в нем завоевал Кубок России OLIMPBET.