Rossiya terma jamoasi va Moskva «Lokomotiv» jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Sychyov hozirgi vaqtda Rossiya Premyer Ligasi (RPL)dagi eng kuchli hujumiy juftlikni nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Esekyel Barko va Manfred Ugalde birgalikdagi o‘yinlari bilan haqiqiy gol uruvchilar hisoblanadi. Ular bir-birlari uchun yaxshi imkoniyatlar yaratib, jamoaga katta yordam bermoqda.
Sychyovning ta’kidlashicha, «Spartak» jamoasi uchun ushbu o‘yinchilarning ketishi katta yo‘qotish bo‘ladi. Ma’lumot uchun, «Spartak» jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovich boshchiligida o'tgan mavsumni RPLda to‘rtinchi o‘rinda yakunlagan.
Yangi mavsumning birinchi turida «Spartak» o‘z maydonida Mahachkala shahrining «Dinamo» jamoasi bilan bahs olib boradi. Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda.

Сычёв определил самую сильную атакующую пару в RPL
Бывший нападающий сборной России и московского «Локомотива» Дмитрий Сычёв в настоящее время назвал сильнейшую атакующую пару в Российской Премьер-Лиге (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Эсекьель Барко и Мансфред Угальде являются настоящими голеадорами благодаря своей совместной игре. Они создают хорошие возможности друг для друга и оказывают большую помощь команде.
Сычёв отметил, что уход этих игроков станет большой утратой для команды «Спартак». Для справки, команда «Спартак» под руководством главного тренера Деяна Станковича завершила прошлый сезон на четвёртом месте в РПЛ.
В первом туре нового сезона «Спартак» будет сражаться на своём поле с командой «Динамо» из города Махачкала. Эта игра ожидается как важное испытание для команд.