Zavarzin Martinsning Spartak bilan shartnomasini qo‘llab-quvvatladi
Lyuksemburglik legioner, Moskva "Spartak" futbolchisi Kristofer Martins "qizil-oq" jamoasi bilan shartnomasini uzaytirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning sobiq bosh direktori Yuri Zavarzin poytaxt klubi rahbariyatining bu qarorini ijobiy baholadi. Zavarzin "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida shunday dedi: "Agar bu futbolchi sport direktori va bosh murabbiyga yoqsa hamda jamoa uchun istiqbolli deb hisoblansa, shartnomani uzaytirishni faqat qo‘llab-quvvatlash mumkin.
Bu normal qaror". Kristofer Martins "Spartak" safida uch yarim yildan beri o‘ynab kelmoqda.
O‘tgan mavsumda u "xalq jamoasi"ning eng samarali o‘yinchilaridan biri bo‘ldi. Shuningdek, Martins Lyuksemburg terma jamoasi futbolchisidir.
Uning jamoaga qo‘shgan hissasi va tajribasi muhim ahamiyatga ega. Shartnoma uzaytirilishi klub va futbolchi o‘rtasidagi yaxshi munosabatlarni ko‘rsatadi hamda kelajakdagi muvaffaqiyatlar uchun asos yaratadi.

Заварзин поддержал контракт Мартина с Спартаком
Люксембургский легионер, футболист московского "Спартака" Кристофер Мартинс продлил контракт с "красно-белыми". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший генеральный директор клуба Юрий Заварзин положительно оценил это решение руководства столичного клуба. Заварзин в интервью телеканалу "Матч ТВ" сказал: "Если этот футболист нравится спортивному директору и главному тренеру, а также считается перспективным для команды, то продление контракта можно только поддержать.
Это нормальное решение". Кристофер Мартинс играет за "Спартак" уже три с половиной года.
В прошлом сезоне он стал одним из самых результативных игроков "народной команды". Также Мартинс является футболистом сборной Люксембурга.
Его вклад в команду и опыт имеют важное значение. Продление контракта демонстрирует хорошие отношения между клубом и футболистом, а также создает основу для будущих успехов.