CSKA go‘sht taqiqi haqida yolg‘on xabarlarni rad etdi
Moskva CSKA jamoasining kommunikatsiyalar bo‘yicha direktori Kirill Breydo yaqinda aytilgan Kirill Glebovning «armiyachilar» safida go‘sht iste’mol qilish taqiqlangani haqidagi so‘zlarini rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Breydo ma’lum qilishicha, bu savol kontekstdan uzib olingan va tushuntirish talab qiladi. U o‘yin kuni, ya’ni o‘yin boshlanishidan uch soat oldin ovqatlanish haqida gapirgan.
Bu vaqtda yog‘li qovurilgan steykdan voz kechish maqsadga muvofiqdir. Breydo «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida klub oshxonasiga kirib, hech qanday muammosiz go‘sht olish imkoniyati borligini ham ta’kidladi.
Oldinroq Glebov yangi bosh murabbiy Fabio Chelestini futbolchilarga go‘sht iste’mol qilishni taqiqlagani haqida ma’lumot bergan edi. Ushbu ma’lumot ko‘plab futbol ekspertlari orasida munozaralarga va noroziliklarga sabab bo‘ldi.
Shunday qilib, jamoada go‘sht iste’moli to‘liq taqiqlanganligi haqida gapirish noto‘g‘ri. O‘yin kunidagi ovqatlanish tartibi esa sog‘lom va samarali sport faoliyati uchun muhim hisoblanadi.

ЦСКА опроверг ложные сообщения о запрете мяса
Москва Директор по коммуникациям команды ЦСКА Кирилл Брейдо недавно опроверг слова Кирилла Глебова о том, что «армейцам» запрещено употребление мяса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Брейдо сообщил, что этот вопрос вырван из контекста и требует пояснения. Он говорил о питании в день игры, то есть за три часа до начала матча.
В это время целесообразно отказаться от жирного жареного стейка. Брейдо также отметил в интервью телеканалу «Матч ТВ», что у клуба есть возможность без проблем получать мясо в клубной кухне.
Ранее Глебов сообщал, что новый главный тренер Фабио Челестини запретил игрокам употребление мяса. Эта информация вызвала споры и недовольство среди многих футбольных экспертов.
Таким образом, говорить о полном запрете мяса в команде неправильно. Порядок питания в день игры является важным для здоровой и эффективной спортивной деятельности.