Napoli Lukka transferi bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda
Futbolchi Lorenzo Lukka «Udineze» klubidan «Napoli» jamoasiga o‘tishga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda italiyalik jurnalist Matteo Moretto o‘z ijtimoiy tarmoqlarida ma’lum qilgan. Manbalarning xabar berishicha, klub o‘rtasida 15 iyul kuni bo‘lib o‘tgan muzokaralarda muhim kelishuvga erishilgan.
Lukkaning bo‘yi 2 metrga teng bo‘lib, u Napoli jamoasiga 9 million yevroga sotilishi mumkin. Birinchi mavsumni ijarada o‘tkazadi, keyinchalik esa 26 million yevroga sotib olinishi rejalashtirilgan.
Ushbu shartnoma bandida aniq ko‘rsatilgan. O‘tgan mavsumda 24 yoshli hujumchi barcha turnirlarda jami 36 o‘yin o‘tkazib, 14 ta gol urdi va 2 ta golga uzatma berdi.

Наполи продолжает переговоры по трансферу Лука
Футболист Лоренцо Лука близок к переходу из клуба «Удинезе» в команду «Наполи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом итальянский журналист Маттео Моретто сообщил в своих социальных сетях. По информации источников, на переговорах, прошедших 15 июля, достигнуто важное соглашение между клубами.
Рост Луки составляет 2 метра, и он может быть продан в команду Наполи за 9 миллионов евро. Первый сезон он проведет в аренде, а затем планируется его покупка за 26 миллионов евро.
Эти условия четко указаны в контракте. В прошлом сезоне 24-летний нападающий провел 36 матчей во всех турнирах, забил 14 голов и отдал 2 голевые передачи.