Kolyvanov: Zenit ikkinchi mavsumni mag‘lub bo‘lmay o‘tadi
Rossiyalik murabbiy Igor Kolyvanov Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasining yangi Premyer-liga mavsumidagi ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, "Zenit" joriy mavsumda o‘tgan yilgi xatolarni hisobga olgan va jamoa kerakli o‘zgarishlarni amalga oshiradi. Kolyvanov "Zenit" ikki mavsum ketma-ket mag‘lub bo‘lishiga ishonmaydi va ular birinchi o‘rinni egallash uchun barcha imkoniyatlarini ishga solishini aytdi.
O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, "Zenit" 2019 yildan beri birinchi marta Rossiya chempioni bo‘la olmadi. Rossiya Kubogida esa jamoa Premyer-liga yo‘nalishidagi yo‘lda final bosqichida to‘xtab qoldi va Moskvadagi CSKAga penaltilar seriyasida mag‘lub bo‘ldi.
Kolyvanov "Zenit" jamoasining asosiy o‘yinchisi sifatida Jersonni ta’kidladi. U jamoaning muvaffaqiyatiga katta hissa qo‘shayotgan muhim futbolchi hisoblanadi.
Umuman olganda, murabbiyning fikricha, "Zenit" yangi mavsumda kuchli natijalar ko‘rsatishga tayyor va chempionlik uchun kurashni davom ettiradi.

Колянов: Зенит пройдет второй сезон, не потерпев поражений
Российский тренер Игорь Колыванов высказал мнение о участии санкт-петербургского "Зенита" в новом сезоне Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что "Зенит" в этом сезоне учел ошибки прошлого года и команда проведет необходимые изменения. Колыванов не верит, что "Зенит" потерпит поражение в два сезона подряд и сказал, что они используют все свои возможности для занятия первого места.
По итогам прошлого сезона "Зенит" не смог стать чемпионом России впервые с 2019 года. В Кубке России команда остановилась на финальной стадии в пути к Премьер-лиге и проиграла в серии пенальти московскому ЦСКА.
Колыванов выделил Жерсона как ключевого игрока команды "Зенит". Он является важным футболистом, который вносит большой вклад в успех команды.
В целом, по мнению тренера, "Зенит" готов показать сильные результаты в новом сезоне и продолжит борьбу за чемпионство.