Bilyaletdinov: Dinamo faqat oltin uchun kurashadi
Kazan “Rubin” jamoasining sobiq murabbiyi Rinat Bilyaletdinov Moskva “Dinamo” jamoasining yangi mavsumdagi maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo” jamoasi oltin medallar uchun kurashishi kerak, boshqa maqsadlar bunday yirik klub uchun maqbul emas. Oldingi mavsumda ular Rossiya chempionatida g‘olib bo‘lish imkoniyatiga ega bo‘lgan, biroq yakuniy bosqichda muvaffaqiyatsizlikka uchragan.
Futbolda katta mehnat talab qilinadi va oxir-oqibat omad kulib boqadi. Shuningdek, iyun oyida “Dinamo” bosh murabbiyi sifatida Valeriy Karpin tayinlanganini eslatib o‘tish lozim.
O‘tgan mavsumda jamoa kutilgan natijalarni ko‘rsata olmay, chempionatni beshinchi o‘rinda yakunlagan. Ammo undan oldingi mavsumda “Dinamo” bosh murabbiyi Marsel Lichka rahbarligida 30-turning so‘nggi daqiqalarigacha chempionlik uchun kurashgan edi.
Bu holat jamoaning yuqori salohiyatga ega ekanligini ko‘rsatadi. Yangi mavsumda “Dinamo” o‘zining eng yuqori natijalariga erishish uchun bor kuchini sarflashi kerak.

Билялетдинов: Динамо борется только за золото
Бывший тренер казанского "Рубина" Ринат Билялетдинов высказал мнение о целях московского "Динамо" в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда "Динамо" должна бороться за золотые медали, другие цели для такого крупного клуба неприемлемы. В прошлом сезоне они имели возможность стать чемпионами России, но в решающей стадии потерпели неудачу.
В футболе требуется большая работа, и в конечном итоге удача улыбается. Также стоит отметить, что в июне главным тренером "Динамо" был назначен Валерий Карпин.
В прошлом сезоне команда не смогла показать ожидаемые результаты и завершила чемпионат на пятом месте. Однако в предыдущем сезоне "Динамо" под руководством главного тренера Марсела Лички боролось за чемпионство до последних минут 30-го тура.
Эта ситуация показывает, что у команды есть высокий потенциал. В новом сезоне "Динамо" должно приложить все усилия для достижения своих лучших результатов.