Shkurin siyosiy sabablar bilan Qozog‘istonga bormadi
Ilgari CSKA jamoasida o‘ynagan, hozirda Polshaning «Legiya» klubida faoliyat yuritayotgan Ilya Shkurin o‘z jamoasi bilan Qozog‘istonga uchishni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
17-iyul kuni Yevropa Ligasi birinchi saralash bosqichining javob uchrashuvi bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yinda «Legiya» jamoasi Qozog‘istonning «Aktobe» klubi bilan maydonga chiqadi.
Polshalik jurnalist Krishtof Marchinyakning ijtimoiy tarmoqlardagi xabariga ko‘ra, Shkurin siyosiy sabablar tufayli ta'qibdan qo‘rqmoqda. U Belarus prezidenti Aleksandr Lukashenko faoliyatini tanqid qilgani uchun xavotirda.
Futbolchining fikricha, Belarus va Qozog‘iston xavfsizlik organlari uning ustidan hamkorlikda hibsga olishga harakat qilishi mumkin. Birinchi o‘yinda «Legiya» 1:0 hisobida g‘alaba qozongan edi.

Шкурин по политическим причинам не поехал в Казахстан
Ранее игравший в команде ЦСКА, а сейчас выступающий за польский клуб «Легия» Илья Шкурин отказался лететь в Казахстан со своей командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
17 июля пройдет ответный матч первого квалификационного раунда Лиги Европы. В этом поединке команда «Легия» выйдет на поле против казахстанского клуба «Актобе».
По информации польского журналиста Кшиштофа Марчняка в социальных сетях, Шкурин опасается преследования по политическим причинам. Он переживает из-за критики президента Беларуси Александра Лукашенко.
По мнению футболиста, органы безопасности Беларуси и Казахстана могут совместно попытаться его арестовать. В первом матче «Легия» одержала победу со счетом 1:0.